Popołudnie ze Stowarzyszenim Muzycznym Śląski Jazz Club z Gliwic
2012-10-08 10:18:00

Biblioteka Główna - Kawiarenka "Pod Sową"

Biblioteczny Jam Session rozpoczął się 5 października o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie odbyło się spotkanie w ramach projektu „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”* z najstarszym Stowarzyszeniem Muzycznym Śląski Jazz Club z Gliwic. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z 50-letnią działalnością Śląskiego Jazz Clubu oraz tematyką jazzową, która została przybliżona za pomocą dźwięku i obrazu przez Daniela Ryciaka. Ponadto swoje umiejętności zaprezentowali słuchacze Studium Muzycznego Music Point w składzie: Jagoda Komorek-śpiew, Karolina Woźniak-gitara oraz Grzegorz Bocz-instrumenty klawiszowe, dając krótki koncert nawiązujący do znanych standardów jazzowych. W trakcie prezentacji jak i samego koncertu odbywały się warsztaty plastyczne z udziałem młodych ludzi, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne warsztaty oraz koncerty, które odbywać się będą przez cały październik w Bibliotece.

Zobacz galerię zdjęć

*Projekt ,,Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.