Koncert Janusz Muniak Quartet
2012-10-11 10:27:00

Biblioteka Główna - Kawiarenka "Pod Sową"

Za nami  koncert – Janusz Muniak Quartet – wyjątkowy pod względem zaprezentowanych utworów a także historyczny -  bowiem artysta wystąpił w naszym mieście po raz pierwszy. Było to jedno  z ważniejszych wydarzeń tegorocznego projektu  realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką - pt. "Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION"*. Koncert odbył się 19.10.2012r., o godzinie 18:00.
Podczas koncertu zaprezentowano muzykę dla tych, którzy cenią spokojny jazz, grany jakby z dystansu, w pewnym przyciszeniu, czerpiący z tradycji bluesa oraz wielkich mistrzów jazzowej ballady i saksofonu.
Janusz Muniak jest ikoną polskiego jazzu, od ponad 30 lat zachwyca swym charakterystycznym brzmieniem saksofonu tenorowego. Można go w dalszym ciągu spotkać wszędzie tam, gdzie się gra jazz. Szczególnie lubi uczestniczyć w jam sessions. Artysta gra muzykę żywą, nowoczesną, pulsującą swingiem a jednocześnie tkwiącą głęboko w tradycji. To jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi. Według miesięcznika "Jazz Forum" w plebiscycie Jazz Top 2011 Janusz Muniak został uznany najlepszym saksofonistą w Polsce.

Zespół wystąpił w skałdzie:

Janusz Muniak – saksofon tenorowy
Tomasz Kupiec – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja
Przemysław Strączek - gitara

Zobacz galerię zdjęć

*Projekt „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką, dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.