Filia nr 9 w kwietniu poleca
2024-03-29 11:31:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

W kwietniu polecamy Państwu „Córkę z Grecji”. Jest to kolejna, trzecia część serii „Utracone córki”, która zdobywa coraz większe rzesze czytelniczek. Często są to wielbicielki pióra Lucindy Riley czy Kate Morton. Podobnie jak w poprzednich tomach, mamy dwie płaszczyzny czasowe: przeszłość i teraźniejszość. Łączy
je wszystkie rodzinna tajemnica związana z domem pani Hope dla niezamężnych matek, w którym przebywały bohaterki tych powieści będąc w ciąży, zmuszone do oddania swoich dzieci do adopcji na skutek zawirowań życiowych, często pozbawione możliwości wyboru. Potomkinie tych kobiet otrzymują niespodziewanie list od adwokata z prośbą o stawienie się w kancelarii adwokackiej, gdzie otrzymują „tajemnicze pudełka”, związane z historią ich pochodzenia. Bohaterka trzeciej części – Ella wyrusza w podróż do malowniczej Grecji, gdzie poznaje historię swojego pochodzenia.
Zapraszamy do lektury.