Filia nr 14 w kwietniu poleca
2024-03-29 11:50:00

ul. Wyspiańskiego 10-12-14
e-mail: filia14@biblioteka.jastrzebie.pl

Filia 14 w kwietniu poleca ze swoich zbiorów powieści Macieja Siembiedy:

•  „Gambit” thriller historyczny
  • „Katharsis” polsko-grecką sagę sensacyjną
    T.1. Katharsis
    T.2. Nemezis
    T.3. Kairos (ukaże się 1.05.2024 r.)

Maciej Siembieda - dziennikarz i reportażysta, autor powieści sensacyjnych. W młodości chciał zostać detektywem. Po ukończeniu szkoły średniej zamierzał złożyć papiery do Wyższej Szkoły Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczytnie. Do zostania dziennikarzem namówił go opolski dziennikarz Jan Gwoździewicz,
z którym był spokrewniony. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Opolskim. Już w czasie studiów rozpoczął współpracę z czasopismem „Opole”. Po ukończeniu studiów znalazł pracę w „Trybunie Opolskiej”. Przez trzydzieści lat zajmował się reporterskimi śledztwami historycznymi, za które trzykrotnie otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, czyli tzw. „Polskiego Pulitzera”. Na podstawie własnych reportaży tworzy powieści na nieznanych, często zaskakujących zagadkach z przeszłości.

W ramach Światowego Dnia Praw Autorskich i Książki, Maciej Siembieda będzie gościem w Bibliotece Główniej - 23 kwietnia o godz. 18:00, ul. Wielkopolska 1a.

Zapraszamy na spotkanie !!!