Się żyje. KORA spotkanie z Katarzyną Kubisiowską
2024-04-22 11:43:00

23.05.2024 r.

Uwaga! Startujemy z projektem „Te wspaniałe kobiety…w literaturze”, podczas którego oddamy głos kobietom. Pisarkom, badaczkom, dziennikarkom, aktorkom. Wysłuchajmy opowieści o kobietach silnych, ambitnych, walczących o swoje szczęście, których losy odnajdujemy w licznych narracjach herstorycznych. Kobiety-pisarki, kobiety-bohaterki, kobiety-czytelniczki.

Naszą pierwszą gościnią będzie Katarzyna Kubisiowska. Podczas spotkania porozmawiamy między innymi o biografii Kory Jackowskiej. Spróbujemy zarysować obraz kobiety-artystki, kobiety-buntowniczki. Porozmawiamy z pisarką o tym, co znalazła w niepublikowanym dotąd archiwum Kory, jakie ukrywane dotąd historie zdradzili najbliżsi artystki i jaki obraz Kory się z tych rozmów wyłania.