Spotkania w ramach projektu „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”
2012-10-22 10:37:00

Biblioteka Główna - Kawiarenka "Pod Sową"

W październiku br. zakończyliśmy na cykl ostatnich spotkań w ramach projektu „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”*.

Za nami spotkanie z Ryszardem Skrzypcem, redaktorem naczelnym "Jazz Press", które odbyło się w ramach cyklu "Spotkajmy się... w MUZYCZNYM". "Nie tylko YouTube - dystrybucja muzyczna w cyfrowych czasach" tak brzmiał tytuł prezentacji, która dotyczyła muzyki jazzowej i dystrybucji muzycznej w nowoczesnych mediach i stronach internetowych. Spotkanie odbyło się 26.10.2012r. o godzinie 18:00.

29 października o godzinie 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się impreza finałowa podsumowująca projekt "Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION"*. Gościem specjalnym imprezy był Teriver Cheung – gitarzysta urodzony w Hongkongu, mieszkający w USA. Absolwent prestiżowej szkoły University of North Texas, jego nauczycielem był Fred Hamilton. Na co dzień współpracuje z wieloma fantastycznymi muzykami w Nowym Jorku, którzy mają na swoim koncie współpracę z Milesem Davisem, Tonny Benetem, Marcusem Millerem. Koncertuje głównie w USA i w Azji. Jest przedstawicielem współczesnego nurtu jazzu oraz finalistą konkursu solistów w ramach Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011 organizowanym przez College of Music, Mahidol University of Salaya. Teriver Cheung to gitarzysta wszechstronny, grający różne style: funky, blues, jazz, fusion.
Artysta opowiadał o swojej twórczości oraz podzielił się swoim doświadczeniem muzycznym dotyczącym gry na gitarze. Teriver Cheung podkreślił ważną rolę jaką odgrywa rytm w muzyce. Przekazał również sporą dawkę muzycznej wiedzy uczestnikom warsztatów. Tego dnia podczas imprezy finałowej rozstrzygnięto również konkurs literacki "Muzyczne Jastrzębie" i plastyczny "Bo we mnie jest... jazz".
Na zakończenie imprezy finałowej Teriver Cheung wystąpił z krótkim recitalem gitarowym.

Nagrody w konkursach otrzymali:

Konkurs plastyczny "Bo we mnie jest... jazz"
Szkoły Podstawowe:
I miejsce Natalia Dolata - Szkoła Podstawowa nr 5
II miejsce Kamila Rączkowska - Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce Edyta Modzelewska - Szkoła Podstawowa nr 5
Gimnazja:
I miejsce Katarzyna Mika - Gimnazjum nr 14
II miejsce Aleksandra Radwańska - Gimnazjum nr 8
III miejsce Alicja Tokarczyk - Gimnazjum nr 8
Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce Karolina Partyk - Zespół Szkół nr 6
II miejsce Samanta Lasek - Zespół Szkół Zawodowych
II miejsce Edyta Poznańska - Zespół Szkół nr 6

Konkurs literacki "Muzyczne Jastrzębie"
Cztery równorzędne wyróżnienia:
Agata Krypczyk - Zespół Szkół nr 6
Mateusz Chłapek i Mateusz Kwaśniewski - Zespół Szkół nr 10
Dominika Krypczyk - Zespół Szkół nr 6
Bartosz Neumann - Zespół Szkół nr 6

Galeria zdjęć z imprezy finałowej

*Projekt „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką, dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.