zBYT NIEOKREŚLONY
2012-10-29 10:38:00

Biblioteka Główna - Galeria "Pod Sową"

8.11.2012r.

8 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się wernisaż wystawy grafik, plakatów oraz multimediów autorstwa Emilii Voit, Katarzyny Stefańskiej, Agnieszki Kowalczyk, Jarka Łakomy, Zbigniewa Latały. W trakcie wernisażu oprawę muzyczną zapewnili Grzegorz Bocz (instrumenty klawiszowe) oraz Karol Niezgoda (perkusja).

zBYT NIEOKREŚLONY

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w Krakowskiej Akademii u Frycza na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych. Wtedy byliśmy niejako po dwóch stronach. Ja prowadziłem zajęcia z elektronicznych form realizacji, a Oni byli moimi studentami. Do pewnego spotkania doszło po latach. Oni już jako absolwenci ASP ze świetnymi dyplomami i ja, jako ich były nauczyciel akademicki.
I wtedy wpadliśmy na pomysły zrobienia czegoś razem. Tak narodził się projekt, którego efekty prezentowane są na wspólnej wystawie w Klubie Muzyki Współczesnej MALWA. Dzięki pasji, kreatywności i entuzjazmowi całej piątki, udało się stworzyć serię niezwykłych, intrygujących prac, wykonanych bardzo różnymi technikami, których wspólnym przesłaniem jest inspirujący tytuł zaproponowany przez Jarka Łakomę. I jak tu nie wierzyć w zbliżającą i jednoczącą rolę sztuki. Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie artystyczne.
Zbigniew Latał

Galeria zdjęć wystawa