"Dlaczego chińskie matki są najlepsze?" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2012-11-08 10:48:00

20.11.2012r.

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się

20.11.2012 r. w Bibliotece Głównej, dyskusji poddana była  książka „Bojowa pieśń tygrysicy” autorstwa Amy Chua. Lektura tej pozycji odsłoniła klubowiczom odpowiedź na dość kontrowersyjne pytanie zawarte na okładce – „dlaczego chińskie matki są najlepsze?”. „Bojowa pieśń tygrysicy” ukazała bowiem chiński model wychowania dzieci – ogromne ambicje, niezadowolenie z porażek i błędów popełnianych przez własne pociechy, dążenie do wychowania geniusza. Lektura ta była doskonałą okazją do dyskusji na temat różnic kulturowych, modeli wychowawczych, autorytetów.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie "Im dalej w las, tym większy kryminał" - poświęcone książce Joanny Chmielewskiej "Gwałt", które odbędzie się 18.12.2012r.

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek skierowany do poszukiwaczy literackich przygód, to miejsce dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek, to swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to również ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja do poznania nowych osób.