XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii 10
2024-05-29 13:23:00

ul. Reja 6
e-mail: filia10@biblioteka.jastrzebie.pl

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie”, zorganizowano spotkania z przedszkolakami z PP nr 13, PP nr 24, Dzwoneczka, oraz uczniami SP nr 18 im. Henryka Sławika.
Podczas spotkań z przedszkolakami, dzieci wysłuchały książkę autorstwa Rocio Bonilla pt. „Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów”, mówiącą o wspólnocie i aby nikogo nie oceniać po pozorach. Na zakończenie wykonały pracę plastyczna w postaci prezentu dla każdego mieszkańca uwzględniając ich zainteresowania i pasje.
Uczniowie klas II i III zapoznali się z życiem i historią Henryka Sławika, który obchodzi w tym roku 130 rocznicę urodzenia i 80 rocznicę śmierci. Po wysłuchaniu prezentacji poszukiwali w bibliotece listy zawierające pytania
z życia naszego bohatera.
Uczniowie uczcili również Dzień Bibliotekarza wręczając bibliotekarzom kwiaty, laurki oraz składając życzenia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ