Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

KULTURALNY OPEN SPACE - FESTIWAL LITERACKO-MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
2024-05-29 14:55:00

Park Zdrojowy
ul. Witczaka
29-30.06.2024r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - KULTURALNY OPEN SPACE! Dwudniowy festiwal pełen atrakcji, który zadowoli zarówno miłośników literatury, muzyki, jak
i sztuki. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

DZIEŃ DRUGI
Data: 30 czerwca ; Miejsce: Park Zdrojowy ; Godzina 16:00

TEATRALNE PRZEDSTAWIENIA:
Spektakl teatralny „Księżniczka Rosa i Klimek”
Rodzinny spektakl muzyczny, który przeniesie Was w baśniową opowieść o księżniczce Rosie i jej przyjacielu Klimku. W magicznym świecie zmierzą się z przebiegłym czarodziejem Zoltanem, poznają kolory podczas malowania obrazu i nauczą się kultury osobistej od niezwykłej staruszki. Przedstawienie pełne muzyki, tańca
i wzruszających sytuacji z morałem.

LITERACKIE SPOTKANIA:
Spotkanie z Edytą Jungowską
Aktorka zabierze dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren. Spotkacie się z postaciami takimi jak Lotta z ulicy Awanturników, Emil ze Smalandii i rudowłosa Pippi.
Spotkanie z Sylwią Zientek
Pisarka i autorka powieści historycznych, takich jak „Hotel Varsovie” i „Polki na Montparnassie”. Sylwia opowie o swojej twórczości i inspiracjach, a także o swojej nowej książce "Tylko one : polska sztuka bez mężczyzn".
Spotkanie z Anną Ciarkowską
Poetka, filolożka i literaturoznawczyni, która podzieli się swoimi zbiorami wspomnień i mikrohistorii. Pasjonatka spacerów, rekinów i słodkiej kawy.
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
Prozaik i felietonista, uznawany za jednego z najlepszych polskich autorów horrorów. Opowie o swoich książkach, takich jak „Inna dusza” i „Chodź ze mną”.

MUZYCZNE EMOCJE:
Koncert Edi Sanchez & Cumbancheros
Wieczór pełen pasji i muzyki latynoskiej - od rumby, przez cha-chę i mambo, aż po salsę. Przygotujcie się na oryginalne brzmienia i energię, która przeniesie Was w samo serce Kolumbii!

DODATKOWE ATRAKCJE:
BOOK SPACE:
Kiermasz książek
GAME SPACE:
Rozgrywa(My) – rozgrywki gier planszowych
ART SPACE:
Obrazy malowane filcem – warsztaty artystyczne
Tekturowe koniki – warsztaty plastyczne
Plener malarski
Kolie węzłowe – warsztaty rękodzielnicze
Maxikolorowanka
Malowanie kredą
FUN SPACE:
Animacje i zabawy twórcze
Strefa: brokatowych tatuaży, zaplatania warkoczyków, kręcenia baloników
Fun Space – strefa gier i zabaw

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka