Konie, koniki, kucyki - szanujmy je wszystkie
2024-05-29 15:14:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” dzieci wysłuchały krótkiej historii
z pamiętnika Matyldy, w którym opowiedziała o wycieczce do Zakopanego. Atrakcją wycieczki  była przejażdżka bryczką zaprzęgniętą w konie. Dzieci stanęły w obronie konia, aby zwierzę nie cierpiało dla przyjemności człowieka, którego woźnica źle traktował.
Uczestnicy wycieczki zrezygnowali z przejażdżki i poszli pieszo do Morskiego Oka. Podczas zajęć dzieci poznały zachowania tych zwierząt, dowiedziały się jak w bezpieczny sposób zbliżać się do konia, jak o niego dbać. Poznały metodę leczenia przy pomocy konia i jazdy konnej zwanej hipoterapią, poznały mityczne konie : skrzydlatego Pegaza, Centaura (pół człowieka, pół konia) i ośmionogiego konia zwanego Sleipnir (galopującego po lądzie, morzu i niebie), Jednorożca (białego konia z jednym wystającym rogiem na środku głowy ) i przy okazji dowiedziały się że w Polsce jest miejscowość o tej nazwie w której centrum stoi  posąg Jednorożca.

Na koniec zajęć wykonały prace plastyczną – kolorowego jednorożca.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ