"Książka Dobrze Zaprojektowana - zacznijmy od dzieci"
2012-11-26 11:36:00

Biblioteka Główna - Galeria "Pod Sową"
03-31.12.2012r.

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” - to organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach międzynarodowy cykliczny konkurs dla studentów i młodych projektantów na dobrze zilustrowaną i zaprojektowaną książkę dla dzieci. Dwie dotychczasowe edycje zostały bardzo pozytywnie odebrane w środowiskach wydawców, pedagogów, ilustratorów. Konkurs ma na celu promocję początkujących twórców, dlatego kierowany jest do studentów i absolwentów szkół artystycznych i projektowych w Polsce i zagranicą. Wystawa pokonkursowa jest okazją do przyjrzenia się tendencjom w nauczaniu projektowania książek dla dzieci na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych i projektowych oraz poszczególnym autorom, którzy być może wkrótce będą kształtować wizerunek współczesnej, dobrej książki dla dzieci.

Kuratorem wystawy jest Anna Machwic-Adamkiewicz

Zobacz galerię zdjęć wystawy