"Im dalej w las, tym większy kryminał" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2012-12-10 11:43:00

18.12.2012r.

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki obracało się wokół książki Joanny Chmielewskiej „Gwałt”. Książka ta, powstała w oparciu o autentyczną historię , która miała miejsce około 40 lat temu. Rozwój wydarzeń będzie skupiał się wokół głównego wątku, którym jest proces dotyczący domniemanego gwałtu na Stefci Ruckiej, a także wokół rozwijającego się wątku miłosnego pomiędzy młodą dziennikarką Patrycją a prokuratorem Kajtusiem. Szkic fabuły wspomnianego wydarzenia ukazał się w tomie trzecim „Autobiografii” Joanny Chmielewskiej, ale dopiero po latach doczekał się wydania w formie książkowej. Powieść ta była przyczynkiem do rozmów na temat twórczości Joanny Chmielewskiej, zazdrości i miłości. Zaznajomieni z twórczością „polskiej królowej kryminału” jednogłośnie stwierdzili, że „Gwałt” wypadł najgorzej w dotychczasowym dorobku pisarki.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 29.01.2013r. o godz.18.00 poświęcone powieści Wojciecha Kuczoka – „Gnój”.

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek skierowany do poszukiwaczy literackich przygód, to miejsce dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek, to swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to również ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja do poznania nowych osób.