Nowe komputery w Bibliotece
2012-12-13 11:46:00

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała z Instytutu Książki dotację na realizację projektu "Komputerowe Prawo Jazdy z Biblioteką"

Dotacja w kwocie 19.998 zł przeznaczona została na realizację projektu „Komputerowe Prawo Jazdy z Biblioteką” w ramach programu„Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Realizacja zadania związana jest z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.
Pozyskaną kwotę Biblioteka przeznaczyła na zakup sześciu komputerów wraz z oprogramowaniem oraz na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Cztery z zakupionych komputerów przeznaczone będą dla czytelników do korzystania z zasobów Internetu. Dwa pozostałe umożliwią bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.
Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.