„Zakochać się w naturze” - wystawa malarstwa Marii Posłusznej
2012-12-18 11:50:00

Biblioteka Główna - Galeria "Pod Sową"
02-31.01.2013r.

Maria Posłuszna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku – Białej oraz kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.Wystawa, którą prezentujemy poświęcona jest przyrodzie obserwowanej wiosną i latem, ukazująca zachwyt naturą. Obrazy malowane są głównie w plenerze, co ma to duże znaczenie, gdyż daje to bezpośredni, intymny kontakt z przyrodą. Inaczej wyglądają wtedy barwy, inaczej pada światło, inne są doznania zapachowe. Cykl „Zakochać się w naturze” jest swoistym rodzajem pamiętnika, gdyż przedstawia miejsca, w których się było, jest zapisem życia, przeżyć, odczuć. Barwa staje się nośnikiem emocji, sprawia, że odbiorca wkracza w osobiste życie artysty, podgląda jego osobowość, jego przeżycia nie mając nawet kontaktu z nim samym. Prezentowane obrazy są też hołdem złożonym przyrodzie południowej Polski.

Zobacz galerię zdjęć wystawy