KONCERT NOWOROCZNY W BIBLIOTECE - „Muzyczne podarunki”
2012-12-18 11:51:00

09.01.2013r.

Dnia 09.01.2013r.w Miejskiej Bibliotece Publicznejna odbył się koncert Noworoczny „Muzyczne podarunki". Podczas koncertu można było wysłuchać m.in. utworów F. Chopin, S. Moniuszki, M. Karłowicza, C. Bixio w wykonaniu tenora Pawła Sobierajskiego przy akompaniamencie Mirelli Malorny. Wieczór uatrakcyjniło wspólne śpiewanie kolęd oraz liczne dowcipne anegdoty opowiadane przez ks. Pawła Sobierajskiego.

Paweł Sobierajski – wokalista-tenor, doktor sztuk muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (1997 r.) i Trnawie (1998 r.). Ma na swym koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. W kraju współpracuje z wieloma pianistami, organistami, orkiestrami operowymi i filharmonicznymi, uczestnicząc w różnych koncertach i festiwalach. Występuje na Litwie i na Słowacji oraz w Czechach, Austrii, Francji, Belgii, we Włoszech, wykonując szeroki repertuar oratoryjno – kantatowy, arie operowe oraz pieśni ze światowego repertuaru.

Mirella Malorny - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały oraz w klasie kameralistyki prof. Reginy Strokosz – Michalak (2008 r.). Jest laureatką konkursów pianistycznych m.in. w Żaganiu (wyróżnienie – 1997 r. , III nagroda – 1998 r.) i Bielsku – Białej (wyróżnienie – 1998 r.).