Filia nr 9 w październiku poleca
2024-10-03 12:30:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

W październiku Filia 9 poleca nową książkę mieszkanki Jastrzębia-Zdroju – Agaty Sawickiej „Dziewczyna w mundurze”. Podobnie jak wcześniejsze jej książki, jest to powieść z historią w tle, której akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych: wojna i czasy współczesne.
Bohaterkami powieści są dwie młode kobiety: Sonia Dąbrowska i Luiza Grodzieńska. Obie żyją w dwóch odmiennych światach. Losy Soni to czasy współczesne, losy Luizy – to lata II wojny światowej. Łączy
je jedno – obie podejmują decyzję o wstąpieniu do wojska. Co nimi kieruje? Jakie okoliczności wpłynęły
na podjęcie takiej, a nie innej decyzji? Odpowiedź znajdziemy na kartach tej historii. Jest to opowieść
o odwadze, pokonywaniu trudności w sytuacjach, na które często nie mamy wpływu, a mimo to potrafimy stawić im czoła.

Pisząc tę powieść, autorka w swoim słowie do czytelników mówi: „Ta opowieść jest wyłącznie wytworem mojej wyobraźni, ale inspiracją faktycznie była dla mnie moja własna przygoda z armią.”
Zapraszamy do lektury.