"Jastrzębie-Zdrój - we wspomnieniach mieszkańców" - konkurs
2013-02-08 12:32:00

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach jubileuszu miasta  zorganizowała konkurs „Jastrzębie-Zdrój we wspomnieniach mieszkańców”. Tematem konkursu adresowanego do osób pełnoletnich były pisemne, osobiste wspomnienia związane z miastem.Wspomnienia mogły dotyczyć całokształtu życia lub tylko jego wybranego okresu, mogły być związane z życiem codziennym, świętami, pracą zawodową i społeczną, odpoczynkiem, mogły opisywać wydarzenia, ludzi, krajobraz, architekturę i historię miasta.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 15 czerwca 2013r. podczas obchodów Dni Jastrzębia-Zdroju na Stadionie Miejskim. Nagrodzono trzy prace i przyznano jedno wyróżnienie.

Nagrody otrzymali:

I miejsce Stefania Stybel "Jastrzębie-Zdrój w moich wspomnieniach" (praca do pobrania w pliku pdf)*

II miejsce Arkadiusz Kamiński "Jastrzębskie wspomnienia" (praca do pobrania w pliku pdf)

III miejsce Henryk Morciniak "Kopalniane psy" (praca do pobrania w pliku pdf)

Wyróżnienie Stanisław Łukasik "Moje wspomnienia z Jastrzębia Zdroju (lata 1974 – 1981)" (praca do pobrania w pliku pdf)

* Pisownia prac została zachowana zgodnie z oryginałem

Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja wyżej zamieszczonych prac w jakiejkolwiek formie do celów komercyjnych i prywatnych bez zgody autorów jest zabronione.