"Cmentarz Zapomnianych Książek" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2013-02-18 12:35:00

26.02.2013r.

26.02.2013r. w Bibliotece Głównej odbyło sie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Książką, która tym razem zainspirowała do rozmów, była najwybitniejsza powieść  Carla Ruiza Zafona - "Cień wiatru". Głównym bohaterem wspomnianego utworu jest 10-letni chłopiec, Daniel Semper, którego ojciec zabiera  w tajemnicze miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Tam zgodnie z tradycją bohater wybiera jedną książkę, którą ma ocalić od zapomnienia. Ten moment zmieni losy Daniela i jego ojca. Chłopiec zauroczony powieścią dołoży wszelkich starań, by odnaleźć autora odnalezionej przez siebie książki. C.R. Zafon w niezwykły sposób wprowadza nas w przepiękny świat Barcelony lat 40. i 50. XX wieku i wciąga w dziwną i tajemniczą podróż. Lektura "Cienia wiatru" była wspaniałą okazją do rozmów nie tylko na temat losów bohaterów, ale także zainspirowała do dyskusji o ulubionych książkach, gdyż "Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.” Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 26.03.2013r. o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej i poświęcone będzie książce Małgorzaty Szejnert - "Czarny ogród".

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek skierowany do poszukiwaczy literackich przygód, to miejsce dla tych, co                  czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek, to swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to również ciekawa forma na          spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja do poznania nowych osób.