„Jastrzębska Baśniowa Noc. Andersen kontra Czarny Rycerz”
2013-03-20 13:03:00

Filia nr 2 "Masnówka"
ul. Witczaka 3a
05.04 godz. 18:00

Pierwszy tydzień kwietnia w Bibliotece tradycyjnie zakończył się całonocną imprezą poświęconą jednemu z najpopularniejszych autorów baśni dla dzieci. W nocy z piątku na sobotę 5-6 kwietnia w Filii nr 2  w Parku Zdrojowym odbyła się „Jastrzębska Baśniowa Noc. Andersen kontra Czarny Rycerz”. W postać Andersena wcielił się Krzysztof Kucia - Naczelnik Wydziału Obywatelskiego Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, a imprezę prowadził Dariusz Rekosz - autor książek dla dzieci i młodzieży, który na ten wieczór przybrał rolę legendarnego Czarnego Rycerza. Na uczestników czekały liczne atrakcje, m.in.: twórcze zabawy, gry i konkursy, zagadki i wspólne czytanie fragmentów książek. Podczas imprezy czytano i opowiadano legendy związanych z miastem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy:
• Halina Hrynczyszyn – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju;
• Anna Labza – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół nr 2;
• uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy przygotowali posiłek dla uczestników zabawy;
• Zakład kominiarski Krystyna Brachmańska;
• Piotr Sobierajski – kominiarz.

Zobacz galerię zdjęć.

Przedsięwzięcie organizowane w ramach projektu „Jastrzębski Przystanek Literacki” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.