"Magia słowa" - warsztaty multimedialne dla młodzieży
2013-04-02 13:12:00

05.04.2013r., godz. 11:00

"Magia słowa" to tytuł warsztatów multimedialnych dla młodzieży, które 5 kwietnia w w Bibliotece prowadził Dariusz Rekosz. Warsztaty ukazały magiczny wymiar słowa, były też doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy językoznawczej. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. dlaczego przekleństwa są archaizmami, czym różni się cyfra od liczby i jaki jest związek wody z liczbą Pi.

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów.

Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 roku został mianowany Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży. Jest autorem serii książek o detektywistycznych przygodach Morsa i Pinky (czyli Leszka i Ali). Pisze powieści kryminalne i opowiadania, za jedno z nich otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie. Jest również autorem kilku słuchowisk radiowych.

Projekt „Jastrzębski Przystanek Literacki” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego