iBuk - Serwis Książek elektronicznych dla Bibliotek
2013-04-05 13:21:00

Zapraszamy do korzystania z pierwszego polskiego serwisu książek elektronicznych dla Bibliotek IBUK LIBRA. Baza zawiera elektroniczne wersje książek publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe.

Subskrypcja obejmuje okres od 3 kwietnia 2013r. do 2 kwietnia 2014r. i umożliwia dostęp do pełnych tekstów 429 książek z różnych dziedzin wiedzy.

Oferta wypożyczeń w IBUK LIBRA skierowana jest do osób, które posiadają imienną kartę biblioteczną i dokonali rejestracji zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie dotyczącym korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Z bazy IBUK LIBRA można korzystać na miejscu w Bibliotece Głównej oraz we wszystkich filiach. W Bibliotece można także otrzymać kod PIN do autoryzacji, który umożliwia logowanie w serwisie poza siecią biblioteczną. Kod jest aktywny przez 3 miesiące, po upływie tego okresu można otrzymać kod na kolejne 3 miesiące.

Przy pierwszym wejściu na stronę libra.ibuk.pl należy się zarejestrować (utworzyć konto osobiste myIBUK) podając swój adres e-mail i utworzone przez siebie hasło. Jeśli pierwsze uruchamianie serwisu odbywa się  poza siecią Biblioteki, po utworzeniu własnego konta myIBUK należy podać dodatkowo kod PIN do autoryzacji otrzymany w Bibliotece. Podczas kolejnych logowań serwis automatycznie otworzy zasoby biblioteki.

Wejście

Informacje techniczne