"Podróżować znaczy żyć" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2013-04-15 13:29:00

23.04.2013r.

Dnia 23.04.2013r. klubowicze i miłośnicy literatury wzięli udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki poświęconemu "Podróżom z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego . "W podróżach z Herodotem" mistrz reportażu konfrontuje swe podróże i osobiste doświadczenia z relacjami starożytnego kronikarza. Ciekawe wydarzenia polityczne i historyczne, których był naocznym świadkiem, zestawia z fragmentami "Dziejów" Herodota. Taki zabieg pozwala autorowi "Imperium" snuć refleksje na temat zależności między sposobami podróżowania, przekazywania wiadomości i opisywania dziejów a rozumieniem świata. Pomimo skąpych informacji na temat życia starożytnego kronikarza, Kapuściński podejmuje próbę przybliżenia czytelnikowi jego postaci oraz warsztatu twórczego. "Podróże z Herodotem" stały się doskonałą okazją do dyskusji na temat autora "Szachinszacha" i jego twórczości a także na temat podróżowania i doświadczeń z nim związanych, bo "Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.”