"Jastrzębie-Zdrój - moje miasto, moja historia"
2013-04-25 13:36:00

maj-czerwiec 2013r.

„Jastrzębie-Zdrój – moje miasto, moja historia”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała dotację z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra na realizację ogólnomiejskiego projektu „Jastrzębie-Zdrój – moje miasto, moja historia”. Projekt ten wpisuje się w jubileusz 50-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój, a jego celem było przede wszystkim budowanie więzi regionalnych oraz wydobywanie zatartej w pamięci społeczności lokalnej historii miasta.
Projekt „Jastrzębie-Zdrój – moje miasto, moja historia” realizowany był od maja do czerwca 2013r. i obejmował następujące wydarzenia: wystawę fotografii Stanisława Sputo „Moje Jastrzębie”, warsztaty artystyczne „Historia w obrazach”, wykłady: „Jastrzębie-Zdrój – początki”, „Dzieje uzdrowiska” oraz „Jastrzębie-Zdrój na tle miast zbudowanych od podstaw. Ewenement demograficzno-socjologiczny” oraz „Histwalking” – czyli wędrówkę śladami historii Jastrzębia-Zdroju.

Wydarzenia zorganizowane w ramach projektu „Jastrzębie-Zdrój – moje miasto, moja historia”

01-30.06 „Moje Jastrzębie” – wystawa fotografii Stanisława Sputo
13.06 wernisaż wystawy w Galerii „Pod Sową”
04.06 „Jastrzębie-Zdrój – początki” – wykład o historii osadnictwa na terenie miasta. Prowadzenie: Marian Górny – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Jastrzębskiej