"Prawiek jako axis mundi" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2013-05-13 13:47:00

21.05.2013r., godz. 18:00

21.05.2013r. o godz. 18:00 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone książce Olgi Tokarczuk "Prawiek i inne czasy". Książka ta była wielokrotnie nagradzana m.in. Nagrodą im. Kościelskich, Paszportem „Polityki", nominacją do NIKE i przetłumaczono ją na wiele języków w tym także np. na chiński. „Prawiek i inne czasy" jest powieścią niezwykłą, to opowieść o dziejach dwóch rodzin - Boskich i Niebieskich zamieszkujących fikcyjną wieś, swoiste axis mundi. Powieść rozpoczyna się od słów Prawiek jest miejscem, które leży w środku wszechświata”, co nadaje kreowanej rzeczywistości wymiar uniwersalny. Losy bohaterów naznaczone są destrukcyjną siłą czasu. Zawiłe losy, osobiste tragedie, ciekawe przygody wplątane są w tryby Historii. Powieść Olgi Tokarczuk  to zapierająca dech w piersiach opowieść o ludzkim życiu i zmaganiu się z samym sobą, okolicznościami, moralnymi i religijnymi normami a także historią. Książka ta poruszyła klubowiczów i sprowokowała do dyskusji na temat przemijania, miłości, normalności i szaleństwa.