IV Biennale Sztuki Dziecka „Moje miasto” - rozstrzygnięcie konkursu
2013-05-21 13:49:00

07.06.2013r.

07.06 w Bibliotece Głównej odbyło się rozstrzygnięcie IV Biennale Sztuki Dziecka „Moje miasto” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej zatytułowanej „Młodzi-zdolni Jastrzębianie”. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie do podjęcia indywidualnej, twórczej działalności plastycznej. Jubileusz 50-lecia nadania praw miejskich jest doskonałą okazją dla młodych mieszkańców do wyrażenia  poprzez sztukę swoich wyobrażeń,  odkryć i marzeń  na temat miasta, dlatego też tegoroczna edycja konkursu związana była z miastem. Uczestnicy IV Biennale przygotowali prace w wybranej technice płaskiej lub przestrzennej, w sumie napłynęło ok. 70 prac uczniów jastrzębskich szkół. Uroczystego podsumowanie Konkursu "Moje miasto" uświetnili swoim występem uczniowie szkoły muzycznej MUSIC POINT – Julia Lasko i Szymon Łabuz. W czasie imprezy laureaci IV Biennale wzięli udział w happeningu artystycznym, który polegał na wspólnym wykonaniu pracy plastycznej na tablicy regipsowej.

Laureaci konkursu plastycznego IV Biennale Sztuki Dziecka pt.: „Moje miasto”

1. Kategoria wiekowa 10-14 lat w technice płaskiej
I miejsce - Dominika Firla
II miejsce – Natalia Szymańska
III miejsce – Zofia Grzywnowicz
Wyróżnienie – Wiktoria Tokarczyk

2. Kategoria wiekowa 15-18 lat w technice płaskiej
I miejsce – Monika Słomka
II miejsce – Maciej Danecki
III miejsce – Michalina Waniewska
Wyróżnienie – Klaudia Zbroszczyk

3. Technika przestrzenna
I miejsce – Maksymilian Wyjadłowski
II miejsce – Roksana Mentlik
III miejsce – Anna Gierak

Projekt "Jastrzębski Przystanek Literacki" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa i Narodowego.