"Szyty żart" - wernisaż wystawy Marii Posłusznej
2013-05-29 09:45:00

Filia nr 2, Galeria „Da Vinci”
ul. Witczaka 3a
02.06.2013r.

Serdecznie zapraszamy 02.06.2013r. o godz.16:00 na wernisaż wystawy Marii Posłusznej "Szyty żart", który odbędzie się w Filii nr 2, ul. Witczaka 3a. Na najmłodszych uczestników spotkania czekają niespodzianki!

„Szyty żart”
to wystawa, na którą składają się prace tworzone od 2006 roku. Wystawa ma na celu rozweselić widza. Radość w pracach artystka uzyskała sięgając po inspiracje do popartu, który posługuje się krzykliwymi kolorami i zabawną formą. Jest to wystawa, wykonana z materiału i nici - jest szyta.

Maria Posłuszna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku - Białej. Dyplom uzyskała w zakresie formy użytkowej ze specjalizacją tkactwo artystyczne. W 2009 roku ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych o Specjalizacji Malarstwo Sztalugowe. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Elżbiety Kuraj i dr. Krzysztofa Dadaka. Obecnie zajmuje się malarstwem, tkaniną, projektowaniem wnętrz oraz pedagogiką.