Bukareszt - trudne piękno - spotkanie wokół książki Bukareszt. Kurz i krew Małgorzaty Rejmer
2016-01-08 17:21:00

26.01.2016 r., godz. 18:00

W nowym roku zapraszamy na cykl spotkań poświęconych literaturze współczesnej. Jeśli lubisz spędzać czas z książką przy filiżance kawy lub herbaty, nie może Cię zabraknąć w Bibliotece. W styczniu rozmawiamy na temat reportaży Małgorzaty Rejmer "Bukareszt. Kurz i krew". Małgorzata Rejmer otrzymała za tę książkę Nagrodę im. Torańskiej, kapituła nagrody tak uzasadniała swój wybór: „kunsztowne przybliżenie nam Bukaresztu, o którym rzadko się mówi i pisze, za historię miasta i jego mieszkańców, naznaczoną ponurym wspomnieniem totalitaryzmu, w której łatwo możemy się doszukać podobieństwa do współczesnej historii Polski.”

Czy da się pokochać Bukareszt? Jak wygląda współczesna Rumunia po latach rządów Nicolae Ceaușescu? Jak oswoić trudne piękno Bukaresztu? Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki