"Moje Jastrzębie" Stanisław Sputo - wernisaż wystawy w Galerii "Pod Sową"
2013-06-07 09:52:00

ul.Wielkopolska 1a
czerwiec 2013

W czerwcu w Galerii "Pod Sową" można obejrzeć wystawę fotografii Stanisława Sputo - "Moje Jastrzębie". Wystawę zorganizowano w ramach jubileuszu 50-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój.Wystawa fotografii Stanisława Sputo przedstawia stare i nowe oblicze miejskich pejzaży, pokazując zmiany jakie zaszły w mieście na przełomie 50 lat. Ekspozycja nawiązuje do wcześniejszych wystaw artysty poświęconych miastu: „Miasto to ludzie, ludzie to miasto”, „Jastrzębie Zdrój – miasto europejskie”. Prezentowana w Bibliotece wystawa to fotograficzny zapis zmieniającej się rzeczywistości, który daje możliwość wspomnień związanych z konkretnymi obrazami. Ekspozycja "Moje Jastrzębie" to doskonały pretekst do rozmów mieszkańców nie tylko na temat zmian jakie obserwowali, ale również tych, które przeżywali.

Wernisaż wystawy odbył się 13.06.2013r. i był doskonałą okazją do wspólnych rozmów i refleksji na temat zmieniającej się jastrzębskiej rzeczywistości.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra