„Sól ziemi” – wystawa fotografii Mariana Miełka

ul.Wielkopolska 1a
lipiec 2013r.
04.07.2013r. godz. 18:00 wernisaż wystawy

Wystawa „Sól ziemi” to zbiór ciekawych fotografii przedstawiających wnętrza śląskich kopalń – podziemną scenerię wyrobisk, sztolni i chodników oraz  ludzi ciężkiej pracy – sól ziemi.

Marian Miełek – urodzony w Radlinie, mieszka w Marklowicach, długoletni pracownik KWK „Marcel”. Przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnych latach młodzieńczych czynnie uczestnicząc w przedsięwzięciach fotograficznych w Klubie Fotograficznym w ZDK w Radlinie, w Jastrzębskim Klubie Fotograficznym „Niezależni” oraz w Klubie Fotograficznym „Format” w Rybniku. Należy do  Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Nagrodzony i wyróżniony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wystawa zorganizowana w ramach obchodów 50-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój