LATO Z BIBLIOTEKĄ „SZLAKAMI JASTRZĘBIA-ZDROJU Z RYCERZEM JASTRZĘBIEM”
2013-06-24 10:22:00

Biblioteka Główna oraz Filie
Lipiec-Sierpień 2013

Tegoroczne wakacje w Bibliotece upłynęły pod hasłem „SZLAKAMI JASTRZĘBIA-ZDROJU Z RYCERZEM JASTRZĘBIEM”. Wydarzenie to obejmowało szereg działań nawiązujących do tradycji i kultury miasta i związane było z jubileuszem 50-lecia Jastrzębia-Zdroju. W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci spędzające wakacje w mieście, które uczestniczyły w warsztatach artystycznych, etnograficznych i krajoznawczych, których tematyka dotyczyła Jastrzębia-Zdroju. Dla uczestników wakacji w Bibliotece zorganizowano wycieczki po dzielnicach naszego miasta. Dzieci odwiedziły Zdrój, Bożą Górę, Przyjaźń, Ruptawę, Zofiówkę.Wspólne wędrówki połączone były z poznawaniem historii i zabytków Jastrzębia-Zdroju. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Cieszyna, w którym zwiedzono Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Studnię Trzech Braci, Wzgórze Zamkowe, Cieszyńską Wenecję. Zakończenie wakacji zwieńczone było imprezą plenerową "Ścieżkami Parku Zdrojowego z Rycerzem Jastrzębiem". W Parku Zdrojowym na wszystkich zainteresowanych czekała moc atrakcji. Największą z nich była wioska średniowieczna. Rycerze z Bielskiej Drużyny Najemnej SVANTEVIT sprawili, że młodzi jastrzębianie przenieśli się w czasie. Rycerze zorganizowali pokazy walk i łucznictwa, zaprezentowali stanowiska kowalstwa artystycznego, srebrnika, mincerza oraz warsztat krajek. Chętni mogli wziąć udział również w średniowiecznych grach i zabawach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAJĘĆ

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAKOŃCZENIA WAKACJI