Poniedziałki filmowe

Filia nr 2 "Masnówka"
ul. Witczaka 3a
sierpniowe poniedziałki godz. 18:00

„Poniedziałki filmowe” – to impreza odbywająca się cyklicznie co roku w Jastrzębiu-Zdroju. W każdy wakacyjny poniedziałek w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowane są pokazy kina niezależnego. Impreza organizowana jest we współpracy z Centrum Kultury Niezależnej „Pozytywka”. Młodzież i osoby dorosłe zapraszamy w każdy sierpniowy poniedziałek o  godz. 18:00 do „Masnówki”.

Startujemy już 5 sierpnia!

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy festiwalu Happy End przygotowali blok prezentowanych i nagrodzonych filmów z ostatniej edycji. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych odbywa się jesienią w Rzeszowie i powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od blisko dziesięciu lat realizowany jest przez spółkę Multimedia Polska. O werdykcie decydują widzowie.

W programie znalazły się filmy :

1. "Szczęściarz" - reż. Piotr Żukowski
Historia młodego jeleniogórzanina, który wbrew wielu przeciwnościom losu zrealizował swoje marzenia. Od tego filmu zaczęła się historia Festiwalu Filmów Optymistycznych.

2. "Wika" - reż. Piotr Małecki
Portret Wiki Szmit, która ma 74 lata i jest emerytką. Trzy razy w tygodniu jest DJ-ką na dyskotece w jednym z warszawskich klubów.

3. "Człowiek z reklamówką" - Bohaterem filmu jest Mariusz Niemiec - Kolekcjoner plastikowych torebek reklamowych.

4. "Taki typ ptactwa" - reż. Małgorzata Goliszewska.

Pan Zygmunt całe dnia spędza w niewielkim kiosku, sprzedając: warzywa, owoce i najpotrzebniejsze produkty spożywcze. To, co wyróżnia go spośród innych sklepikarzy to otaczające czerwona budkę gołębie. Właśnie one skupiają niemal całą uwagę nie tylko starszego mężczyzny z okienka ale także klientów

5. "Dzieci Kotana" - reż. Mirosław Dembiński.
W 10 lat po śmierci Marka Kotańskiego, w kilkudziesięciu ośrodkach Monaru, tysiące młodych ludzi wciąż próbuje żyć według zasad, które Kotan określił słowami: "daj siebie innym". Film opowiada o Bogusi i Adamie, liderach ośrodka w Nowolipsku oraz ich podopiecznych.

6. "Rozmowy ze śmiercią" - reż. Piotr Rzepka.
Młodego reportera radiowego nawiedza w mieszkaniu Śmierć. Chcąc kupić sobie kolejny tydzień życia wpada na pomysł realizacji cyklicznej audycji "Rozmowy ze śmiercią" program od razu staje się hitem, a chłopak zyskuje długo oczekiwane uznanie w oczach podwładnych.

Wstęp wolny, zapraszamy!