„Od Rio do Galapagos” – spotkanie z Arturem Nosiadkiem
2013-07-14 10:32:00

19.09.2013r.

19.09.2013r. w Kawiarence "Pod Sową" odbyło się spotkanie ze śląskim podróżnikiem Arturem Nosiadkiem.  Podczas spotkania zaprezentował zdjęcia z dalekich podróży m.in. z Manaus na Amazonce, Limy, Cusco z Machu Picchu, Quito z równikiem i Galapagos. Spotkanie to było pełną pasji opowieścią o odkrywaniu piękna Ameryki Południowej. Podróżnik uraczył słuchaczy licznymi anegdotami i ciekawostkami. Artur Nosiadek jest autorem filmów i zdjęć o ludziach, przyrodzie, architekturze krajów całego świata. Szczególnie zafascynowany jest Polinezją, W ciągu trzech lat zamknął tzw. Trójkąt Polinezyjski, którego wierzchołkami są Nowa Zelandia, Hawaje i Wyspa Wielkanocna. W ciągu sześciu lat okrążył kulę ziemską. W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasług za działalność społeczną i zasługi w pracy zawodowej.