Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych
2013-09-02 10:33:00

10.09.2013r.

Dnia 10.09.2013 r. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, które zrealizowano przy współpracy z przy współpracy z Biblioteką Śląską ramach projektu Zabajani! Bajeczne manewry literackie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z jastrzębskich szkół podstawowych. Podczas spotkania autorka odpowiadała na liczne pytania młodych czytelników. Opowiadała o swoich literackich początkach, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz inspiracjach. Pisarka mówiła również o swoich zainteresowaniach, podróżach związanych z promocją swoich książek, ulubionych lekturach.

Barbara Kosmowska
jest pisarką i poetką. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” trafiła do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później „Teren prywatny” wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget... Jones” i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej”. Kosmowska publikuje także utwory dla dzieci i młodzieży, w swoim literackim dorobku ma m.in. „Puszkę” i „Samotnych.pl”.