„Afryka” – wystawa fotografii Anny Jaroszewskiej w Galerii "Pod Sową"
2013-09-04 10:37:00

ul.Wielkopolska 1a
wrzesień 2013

Przez cały wrzesień w Galerii „Pod Sową” można oglądać wystawę fotografii Anny Jaroszewskiej "Afryka". Autorka prac pochodzi z Radlina, jest absolwentką fizjoterapii AWF we Wrocławiu. Od 6 lat zajmuje się wolontariatem, udziela się w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym Młodzi Światu, obecnie pracuje w międzynarodowej Fundacji L'Arche (pol. Arka). W sierpniu 2009 roku uczestniczyła w projekcie misyjnym: „Wprowadzenie innowacji rehabilitacyjnych na placówkach misyjnych w Etiopii”. Pracowała w Domach Matki Teresy z Kalkuty, szkoląc lokalnych fizjoterapeutów i prowadząc zajęcia terapeutyczne z pacjentami, głównie chorymi psychicznie. Z Afryki wróciła w grudniu 2010 roku i od tej pory mieszka i pracuje we wrocławskiej Arce. W zeszłym roku okres lipca i sierpnia spędziła w Etiopii na krótkim projekcie misyjnym, którego celem było zorganizowanie obozu letniego w biednej wiosce Tullo. Efektem tych wyjazdów jest prezentowana wystawa fotografii.