Filmowa uczta dla kinomanów - V edycja FilmOFFska

Filia nr 2 "Masnówka"
ul. Witczaka 3a

19-20.09.2013r., godz. 18:00

Od 19 do 20 września w Filii nr 2 "Masnówce" miala miejsce kolejna odsłona FilmOFFiska. Już po raz piąty Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Kultury Niezależnej Pozytywka zorganizowała wydarzenie kierowane  do wszystkich wielbicieli ambitnego kina.
19.09.2013 r. można było obejrzeć dzieła stworzone pod okiem wielkiego mistrza polskiego kina – Andrzeja Wajdy. Filmy młodych reżyserów ze szkoły Wajdy były pokazywane nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Wielkiej Brytanii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Włoszech, Tajlandii, Turcji, Szwajcarii, Rumunii, Szwecji i wielu innych krajach.
20.0.2013r. widzowie  mogli uczestniczyć w pokazie filmu „Lalki nie płaczą” w reżyserii pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju Aleksandry Czenczek. Film ten opowiadał historię kobiety cierpiącej na agorafobię, która rozpaczliwie próbuje być matką dla porzuconej córeczki. Podczas gdy wszyscy wokół niej są przekonani, że traci poczytalność, Faith ucieka w swojej wyobraźni do bezpiecznego wnętrza domku dla lalek z jej dzieciństwa. Gdy zabiera w ten świat swoją córkę, wszystko wymyka się spod kontroli i odsłania mroczną prawdę z przeszłości. Po pokazie filmu odbyła otwarta dyskusja z udziałem reżyserki.