Francesco Angiuli w Bibliotece
2013-10-07 11:19:00

ul.Wielkopolska 1a
28.10.2013r.

Projekt "Jastrzębski Muzyczny Październik" dobiegł końca. 28 października odbyła się finałowa impreza z gościnnym udziałem włoskiego kontrabasisty i gitarzysty basowego Francesco Angiuli, który oprócz koncertowania w całej Europie, zajmuje się także nauczaniem, prowadząc warsztaty w wielu konserwatoriach i na akademiach muzycznych na kontynencie. Biblioteka przygotowała dla wszystkich wielbicieli muzyki warsztaty gitary basowej, które poprowadził Francesco Angiuli wspólnie z perkusistą Flavio Li Vigni. Spotkanie obfitowało w cenne wskazówki dotyczące podstaw i technik gry na gitarze basowej. Tego samego dnia odbył się recital artysty połączony z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Muzyka blisko nas”. Podczas recitalu można było usłyszeć utwory grane przez muzyka solo - na kontrabasie oraz gitarze basowej, w duecie z perkusistą - Flavio Li Vigni a także w trio razem z Flavio Li Vigni  oraz jastrzębskim muzykiem Grzegorzem Boczem.

Osoby nagrodzone w konkursie plastycznym "Muzyka blisko nas"

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI:
I miejsce - Filip Ciesielski ze Szkoły Podstawowej nr 12
II miejsce - Natalia Dolata ze Szkoły Podstawowej nr 5