"Cacko - szlakiem wspomnień Krystyny Sienkiewicz" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2013-11-04 11:30:00

26.11.2013r.

Po raz kolejny klubowicze oraz wielbiciele literatury na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkali się w Bibliotece, aby porozmawiać o książce Krystyny Sienkiewicz „Cacko”. Ta polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna jest autorką magicznej i dowcipnej książki, stanowiącej swoistą podróż po życiu artystki. Całość układa się w opowieść o dzieciństwie, przypadającym na czas wojny, stracie rodziców, dorastaniu, czasach studenckich, karierze, mężach i gosposiach, podróżach, uzupełnioną fotografiami, przedrukami listów, czasopism oraz przepisami kulinarnymi. Krystyna Sienkiewicz opowiada w książce nie tylko o sobie, ale także wspomina Kabaret Starszych Panów, Kabaret pod Egidą Jana Pietrzaka, Olgę Lipińską. Lektura pozwoliła na dyskusje o przemijaniu, literaturze i kulturze oraz życiu i twórczości Krystyny Sienkiewicz.