Jadąc do Babadag – podróże po zapomnianej Europie” – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2014-03-25 13:10:00

22.04.2014r.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,poświęcone było nagrodzonej Literacką Nagrodą Nike książkce Andrzeja Stasiuka „Jadąc do Babadag”. Książka ta to opis podróży po Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Mołdawii – po krajach zamieszkałych przez „narody drugiego rzutu”, po tej części Europy, która zawsze była uważana za gorszą, zapóźnioną, prymitywną i zacofaną. Stasiuka interesuje prowincja, omija on główne szlaki i zwiedza miejsca unikane przez turystów. Książka Stasiuka wywołała wiele emocji i ożywioną dyskusję na temat sposobu ukazywania odwiedzanych miejsc i nagłych zmian czasu  narracji.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu i stanowią doskonałą okazję do spędzenia wolnego czasu w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach. Punktem wyjścia do rozmów jest literatura, jednak jak pokazuje doświadczenie poruszane są także inne zagadnienia z zakresu filmu, muzyki, życia codziennego. Ważne jest to, że uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych, naukowych  dyskusji, ani znać się na literaturze. Na spotkania zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy sięgnęli po omawianą książkę.
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami informujemy, że spotkania te nie mają charakteru spotkań autorskich.