Sławomir Koper - spotkanie autorskie
2015-09-02 15:09:00

11.09.2015r.

11 września w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych autorów książek historycznych. Bibliotekę odwiedził Sławomir Koper, który w swoich publikacjach przedstawia ciekawe oblicze historii, prezentując ciekawostki z życia artystów, polityków, ludzi kina czy też literatów. Sławomir Koper ma na swoim koncie książki, w których opisuje życie codzienne w okresie dwudziestolecia międzywojennego i PRL-u. Autor przedstawia realia danej epoki przez pryzmat życia prywatnego postaci związanych z ówczesną polityką i kulturą. Podczas spotkania autor opowiedział o trudnych początkach swojej twórczości, o wyszukiwaniu dokumentów i materiałów potrzebnych do pisania książek, o tym, jak odbierają jego twórczość historycy, o pomysłach na kolejne książki. Spotkanie zbiegło się w czasie z obchodami 35. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, więc było okazją do rozmów na temat ówczesnej codzienności i postaci, które na początku lat 80. cieszyły się popularnością. Po spotkaniu można było otrzymać autograf pisarza.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki