Wystawa prac Katarzyny Jurzak-Szczyrby
2014-04-08 13:12:00

Galeria "Pod Sową"
kwiecień 2014

W kwietniu w Galerii "Pod Sową" zaprezentowane zostaną prace Katarzyny Jurzak-Szczyrby. Artystka pochodzi z Bielska-Białej. Główne kierunki jej twórczości to grafika warsztatowa, projektowanie i fotografia. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa, dyplom główny zrealizowała w pracowni druku płaskiego u prof. Józefa Dudki. Wystawa jest wynikiem prywatnych poszukiwań piękna idealnego. Kompozycje prac odwołują się do archetypów ikonicznych przedstawień sakralnych. Autorka unika dosłowności, tworząc układy przestrzenne działające według norm abstrakcji geometrycznej. Bogaty, rozbudowany cykl prac graficznych Katarzyny Jurzak spełnia wszelkie oczekiwania jakie można postawić przed dojrzałym, wyrafinowanym plastycznie dziełem. (dr Dorota Nowak)