"Rodzinny Piknik Literacki"
2014-04-23 13:15:00

10.05.2014r.

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek upływa pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Aby podkreślić międzypokoleniowy wymiar literatury i zachęcić do wspólnych działań Biblioteka zorganizowała rodzinną grę miejską "Dorwać mola" oraz "Rodzinny Piknik Literacki".
Każdy kto 10 maja przybył do Biblioteki mógł wziąć udział w niezwykle interesujących spotkaniach autorskich. Gośćmi Biblioteki byli: Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz autorzy książki dla dzieci "Pamiętnik grzecznego psa" dziennikarz Grzegorz Miecugow oraz Jerzy Ciurlok. Dlaprzybyłych gości przygotowano również kiermasz książek oraz twórcze warsztaty artystyczne. Piknik poprowadził Arkadiusz Żabka z Radia 90.

Zobacz galerię zdjęć z gry miejskiej "Dorwać mola"
Zobacz galerię zdjęć z "Rodzinnego Pikniku Literackiego"

Projekt "Jastrzębskie podróże z literaturą" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.