Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
2014-05-21 13:29:00

02.06.2014r., godz. 10:00

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był doskonałą okazją do zapoznania młodych czytelników ze współczesną literaturą dziecięcą. 2 czerwca Bibliotekę odwiedziła pisarka Agnieszka Frączek, która opowiedziała o swojej pracy i twórczości.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Zobacz galerię zdjęć

Spotkanie w ramach projektu "Jastrzębskie podróże z literaturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.