Ogrody tańca" wystawa malarstwa Wioli Gaszki

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
czerwiec 2014r.

Przez cały czerwiec w Galerii 'Da Vinci" można oglądać prace Wioletty Gaszki. Artystka pisze o sobie: "Zakotwiczyłam się w tej czasoprzestrzeni 2 listopada 1970 roku jako Wioletta Leokadia Gaszka. Ukończyłam podstawówkę w Świerklanach, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej (specjalność: artystyczny druk sitowy) oraz Uniwersytet Śląski, cieszyński Instytut Sztuki w pracowni znakomitego malarza i pedagoga prof. Tadeusza Rusa [...]. Jestem malarką. Zaprzęgam do malowania wszystkie czynniki, które wchodzą w mój skład. Czy jestem artystką? Determinacja z którą uprawiam ten gatunek wskazywałaby na to, ale nie jestem pewna. Moje malarstwo pochodzi z zachwytu światłem, tańcem, niebem, ogrodem, fraktalami, solarnymi religiami i czym tam pięknym jeszcze. Malarsko przebywam w różnych przestrzeniach tak jak i te przestrzenie przebywają we mnie razem ze wszystkimi emocjami. Od wielu lat odmawiam sobie malowania kiedy jest mi smutno. Jest moim zamiarem aby to, co wychodzi spod mych pędzli i szpachel było nośnikiem słonecznej strony życia."