"Mistrzowie ilustracji" - wystawa w Galerii "Pod Sową"
2014-06-24 13:51:00

Galeria "Pod Sową"

czerwiec-lipiec 2014

W Galerii "Pod Sową" do końca lipca można oglądać wystawę „Mistrzowie Ilustracji” przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry, prezentującą prace ośmiorga wybitnych ilustratorów: Bohdana Butenko, Anny Kołakowskiej, Danuty Konwickiej, Zbigniewa Lengrena, Marii Orłowskiej-Gabryś, Mirosława Pokory, Jana Marcina Szancera i Teresy Wilbik. Reprodukcjom towarzyszą dowcipnie napisane sylwetki ilustratorów. Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafik i książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją.

Zobacz galerię zdjęć

Wystawa w ramach projektu "Jastrzębskie podróże z literaturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i DziedzictwaNarodowego.