PONIEDZIAŁKI FILMOWE w Bibliotece

Filia nr 2 "Masnówka"
ul. Witczaka 3a
lipiec-sierpień 2014r.

Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Centrum Kultury Niezależnej "Pozytywka" zaprasza na "Poniedziałki Filmowe". Przez całe wakacje wkażdy poniedziałek o godz. 18:00 w Filii nr 2 "Masnówka" w Parku Zdrojowym prezentowane będą pokazy kina niezależnego.
Na wielbicieli ambitnego kina czeka bogata i atrakcyjna oferta. Lipiec upłynie pod hasłem Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego, zaprezentujemy 30 filmów specjalnie dobranych na "Poniedziałki Filmowe": fabuły, dokumenty i po raz pierwszy dwa bloki specjalne.

Pierwszy blok zatytułowany „Prawdziwy Amator” zaprezentuje twórczość zmarłego w ubiegłym roku Franciszka Dzidy z Chybia. Wyświetlone zostaną 3 filmy: Wędrowiec, Różowy klucz oraz 15 fotografii.

Kolejnym blok – zatytułowany „Poniedziałek na końcu świata” przybliży filmy będące reportażami z podróży w dalekie rejony globu. Zaprezentujemy m.in. film " W poszukiwaniu legendy" w reżyserii Konstanty Kulik,  ilustrujący rejs sześciu młodych ludzi, na 15-metrowym jachcie „Stary” na Dalekiej Północy.

Sierpień tradycyjnie już należy do festiwalu Happy End. Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku organizatorzy przygotowali blok prezentowanych i nagrodzonych filmów z jego ostatniej edycji. Na deser blok filmów przygotowany przez Piotra Żukowskiego i Pawła Sarbinowskiego – twórców, producentów i popularyzatorów kina niezależnego. Zaprezentowany zostanie między innymi film Niebo, opowiadający historię niespełnionego dramaturga Bogusia, który przez przypadek trafia do... nieba.

Serdecznie zapraszamy na Poniedziałki Filmowe!

Filmowy rozkład jazdy