Sebastian Riedel & Cree – spotkanie z Sebastianem Riedlem w cyklu „Spotkajmy się...W MUZYCZNYM”
2014-09-25 11:34:00

23.10.2014r.

W ramach projektu "Bluesowy Muzyczny Październik" wszyscy miłośnicy muzyki i zespołu Cree mogli spotkać się z Sebastianem Riedlem, który opowiedział o początkach zespołu Cree, swojej twórczości, planach na przyszłość i swoim ojcu.

Zobacz galerię zdjęć

Sebastian Riedel  syn legendarnego i charyzmatycznego wokalisty grupy „Dżem”  jest liderem zespołu Cree, który został założony w 1994 roku w Tychach. Współzałożycielami zespołu byli również Sylwester Kramek i Adrian Fuchs. Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel.  Cree jest zespołem grającym rocka, reprezentującym wysoki poziom muzyczny. Zespół Cree to zwycięzcy Sopot Top Trendy Festiwal 2013 oraz nagrody specjalnej słuchaczy radia RMF MAXX. Obecny skład zespołu: Sebastian Riedel – wokal, gitara, Lucjan Gryszka – gitara basowa, Tomasz Kwiatkowski – perkusja, Sylwester Kramek – gitara, Adam Lomania – organy Hammond, piano.