Tydzień Edukacji Globalnej - warsztaty i wykład dla młodzieży
2014-11-05 12:19:00

18-11.2014r.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej młodzież wzięła udział w spotkaniach, które uwrażliwiają na problemy o charakterze globalnym. Celem zajęć było kształcenie obywatelskie i przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości poprzez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca (wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych). Odbyły się dwa spotkania:

• „Odpowiedzialna konsumpcja” – warsztaty dla młodzieży, podczas których omówione zostały problemy współczesnego świata związane z edukacją globalną: współzależności globalne, odpowiedzialna konsumpcja, globalne południe, problematyka wody.
  • „Współczesne niewolnictwo – prawda czy fałsz?”  – wykład dla młodzieży, będący okazją do przybliżenia jednego z tematu związanego z edukacją globalną, a mianowicie – współczesne niewolnictwo. Podczas prelekcji omówiono zagadnienia, takie jak: globalne południe, bezrobocie, problemy edukacyjne, łamanie praw człowieka i prawa pracy, sprawiedliwy handel (fairtrade), odpowiedzialna konsumpcja.

Zobacz galerię zdjęć

Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy.