Przedstawienie teatralne "Choinka" i rozstrzygnięcie konkursu "Zaczytany Mikołaj"
2014-12-08 12:44:00

11.12.2014r.

11 grudnia w Bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie ogólnomiejskiego konkursu plastycznego "Zaczytany Mikołaj". Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce Julia Kwiec
II miejsce Ewa Polak
III miejsce Zuzanna Całus

Uczniowie klasy IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce Paulina Ziomek
II miejsce Zofia Pucicka
III miejsce Katarzyna Kos

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
:
I miejsce Anna Manaj
II miejsce Monika Słomka
III miejsce Dariusz Krypczyk

Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego można było uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu teatru Animacji Falko Show. „Choinka”to spektakl w formie teatru magnesu inspirowany łowickimi wycinankami ludowymi oraz opatrzony pięknymi piosenkami stylizowanymi na ludowe melodie. Bohaterowie są nietypowi – to zabawki choinkowe, które szukają swojego miejsca na ponad dwumetrowym drzewku. Pytania, które zadaje główny bohater – Bałwanek, pozwalają na odkrycie prawdziwego sensu świątecznych dekoracji.