Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
2015-08-13 17:05:00

Galeria Jastrzębie
05.09.2015r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania ukazującej bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa odbyło się 5 września 2015r. pod Galerią Jastrzębie.

Czytanie „Lalki” rozpoczęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman. Następnie dzieło z podziałem na role czytali zaproszeni przedstawiciele władz miasta i instytucji miejskich. Podczas imprezy zaplanowano następujące atrakcje dla dzieci i rodziców: twórcze zabawy, wielkoformatową grę planszową „Wyścigi konne”, konkurs wiedzy o życiu i twórczości Bolesława Prusa oraz prezentację dorobku literackiego pisarza, warsztaty plastyczne „Lalka” – tworzenie papierowych kreacji dla lalek, warsztaty artystyczne „Witryna sklepu Wokulskiego” – ozdabianie witryny sklepowej, warsztaty kreatywne „Wachlarze, lusterka i szkatułki na skarby” – tworzenie ozdób i akcesoriów.